Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Technologie - Tvorba webových stránek - Marek Dmejchal

Přejít na obsah

Technologie


Základem všech mnou vytvořených stánek je jazyk HTML a CSS styly. Ten je ve všech webech doplněn jazykem JAVA SCRIPT 1.2 a jazykem JSCRIPT.

Díky nim jsou vytvořeny běžné efekty jako je pohyb tlačítek (proboření) nebo chráněné odesílání e-mailových formulářů, pomocí kterých se dá vytvořit jednoduchý a bezpečný internetový obchodní systém, nebo objednávky služeb a to zcela bezpečně, přičemž dojde k plné identifikaci odesilatele a tím k zamezení falešných objednávek. S touto technologií je možno vytvořit velké množství programů (i šifrovací) a to i matematických.

Technologii PHP používám pro vytváření jednoduchých a nenáročných e-mailových formulářů. Její výhodou je rychlost, ale při jejich odesílání je nutno spolehnout se na informace, které návštěvník vyplní. Zde je možné zneužití. Proto PHP používám pro dotazníky, ankety, linky rychlé pomoci nebo pro diskusní fóra.

Další technologií je XML. Objektový programovací jazyk vyvinutý firmou Microsoft, je výtečný pro tvorbu složitějších grafický aplikací a dá se použít i pro formuláře.

Nejnovější nabízenou technologií je FLASH. Nová a v posledním roce rozšířená na 85% počítačů v ČR, umožnila masové nasazení teto unikátní a nádherné technologie. Díky ní Vám jsem schopen vytvořit nádherné prezentace. Velikost aplikací je velmi malá a tím je umožněna k shlédnutí i běžným návštěvníků internetu, kteří se připojují pomocí modemů prostřednictvím telefonické linky. Tyto flashové shoty umožní efektivně prezentovat Vaše webové stránky.

Tyto nabízené technologie mi umožňují vytvořit dokonalé webové aplikace pro Vaše potřeby.

Od 1.4.2010 jsem začal používat pro tvorbu webových stránek i redakční systém Wordpress, vyvíjený jako opensource projekt, celý zdrojový kód je popsaný v dokumentaci a dává tak možnost každému programátorovi se zapojit do jeho vývoje, upravovat jeho části a přizpůsobit si ho podle vlastních představ, lze ho tak použít téměř pro cokoliv. Toho také využívají stovky lidí a podílí se na vývoji wordpress, čímž ho staví před komerční produkty které tvoří jen pár jedinců a nikoliv široká veřejnost.

Podívejte se na mé referenční stránky a porovnejte již vytvořené stránky s Vašimi potřebami.

Návrat na obsah